Gdzie najlepiej zaplanować garderobę?

Garderoba jest w mieszkaniu bardzo potrzebna. Wygodnie jest mieć wszystko na jednej większej przestrzeni, w dodatku dobrze zagospodarowanej. Nie przytłacza ona tak pomieszczeń, jak zazwyczaj czynią to szafy. Warto zaplanować na nią miejsce, a jeśli urządza się mieszkanie bez niej, to spróbować znaleźć na nią przestrzeń.

Najlepszym rozwiązaniem jest, jeśli garderoba to oddzielny pokój, ale połączony z sypialnią. Wtedy jest ona jednocześnie przebieralnią i można tam wstawić toaletkę. Główną jednak zaletą jest, że ma się dużą przestrzeń na ubrania. Jest to najlepsze rozwiązanie, ale niekiedy niemożliwe do zastosowania. Pokój może być potrzebny na coś innego. Inne możliwości to wydzielenie części sypialni albo wykorzystanie wnęki. Na jednej ze ścian w sypialni można postawić szafy albo mieć w takim miejscu garderobę. Zaprojektowanie garderoby daje więcej przestrzeni. Szafa to mebel obudowany, natomiast garderoba to same drzwiczki i półki oraz drążki. Ściany okleja się tapetą albo maluje. Takie rozwiązanie nie jest tak dobre, jak oddzielny pokój, ale bardziej możliwe do zastosowania. Jeśli w sypialni nie ma na to miejsca, to można na podobnej zasadzie garderobę zrobić gdzie indziej. Jeśli gdzieś w mieszkaniu jest wnęka i jest ona odpowiednio głęboka, to warto ją odpowiednio wyposażyć i dodać drzwiczki. Będzie to przestrzeń na ubrania.

Zaplanowanie garderoby będzie zależało od planu mieszkania oraz wielkości pomieszczeń. Pod uwagę trzeba też wziąć swoje potrzeby. Jeśli powinna być duża, a nie ma na nią miejsca, warto rozważyć dokonanie większych zmian w mieszkaniu.